Kontroler Finansowy

LOCATION: Kraków / Poland | COMPANY: Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.

Knorr-Bremse jest globalnym liderem w produkcji systemów hamulcowych oraz dodatkowych podsystemów dla pojazdów szynowych i użytkowych. Obecnie zatrudniamy ponad 30 000 pracowników na całym świecie. Od 1905 roku nasze rozwiązania przyczyniają się do zwiększania efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa ludzi i na torach i drogach.

Twój zakres obowiązków:

  • Controlling produktów i projektów

  • Analizy dla centrów kosztów i centrów zysków
  • Uzgadnianie cen IC i analiza marży
  • Kalkulacja, planowanie, rozliczanie i kontrola zadań inwestycyjnych
  • Współprowadzenie programów oszczędnościowych włącznie z raportowaniem
  • Zamknięcie miesiąca i raportowanie zgodnie z IFRS
  • Planowanie w obszarach odpowiedzialności

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (ekonomiczne, matematyczne lub pokrewne)
  • Minimum roczne doświadczenie w obszarze związanym z controllingiem/analizą finansową
  • Wiedza z obszaru controllingu, analizy finansowej
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie MS Excel)
  • Umiejętność sporządzania raportów i analiz (w tym wizualizacja wyników)
  • Łatwość pracy z różnorodnymi narzędziami informatycznymi, umiejętność łączenia źródeł danych
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy
  • Umiejętność pracy w zespole

Mile widziane:

  • Znajomość VBA
  • Znajomość SAP FI

To oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Szerokie możliwości szkoleń i rozwoju zawodowego
  • Ścieżkę rozwoju w organizacji globalnym będącej liderem branży kolejowej z silną obecnością w Polsce
  • Pracę w doświadczonym, dynamicznym i przyjaznym zespole
  • Możliwość budowania nowej jednostki biznesowej w Polsce
  • Pakiet benefitów (m.in. prywatna opieka medyczna, karta Multisport, platforma benefitów, ubezpieczenie na życie, nauka języków obcych, świadczenie urlopowe, program akcji pracowniczych)